JakPokonalemLupiez.pl

Szampony na łupież - ranking

Łupież łojotokowy

Łupież łojotokowy może z czasem zniszczyć Twoje włosy. Jeśli nie zapanujesz nad łojotokiem - jedną z głównych przyczyn tego łupieżu - może on doprowadzić do przerzedzania się włosów, to tzw. łysienie łojotokowe.

Nie, nie wpadaj w panikę, bo zarówno nad łojotokiem, jak i łupieżem czy łysieniem łojotokowym, można zapanować, a im wcześniej to zrobisz, tym lepsze osiągniesz efekty.

Łupieżem potocznie nazywamy nadmierne łuszczenie się skóry głowy oraz skóry innych owłosionych obszarów ciała. Medyczna definicja tej przypadłości tłumaczona jest właściwie tak samo, jednak podkreślany jest w przypadku łupieżu, w odróżnieniu od innych przypadłości, brak zmian zapalnych. Wyróżniamy generalnie dwie odmiany łupieżu: zwykły i tłusty. Ten tłusty nazywany jest też łupieżem łojotokowym.

Dlaczego masz łupież?

Łupież najczęściej pojawia się niespodziewanie. Nie wiadomo skąd i dlaczego. Trudno określić przyczynę. Można jej szukać w wielu miejscach. Po pierwsze zmiany na skórze głowy mogą wywoływać zbyt drażniące szampony, żele do mycia, mydła, czy inne detergenty. Częste ingerowanie w strukturę włosów także nie ma najlepszego wpływu na cebulki oraz powierzchnię skóry. Przede wszystkim osłabiają je i niszczą pianki do włosów, lakiery, farby. Przyczyna podrażnienia może leżeć również gdzie indziej. Na przykład w zbyt dużej ilości chloru w wodzie. Niekiedy sprzyjające powstaniu problemu jest zbyt rzadkie mycie głowy. Tłuste włosy po prostu przyciągają brud i kurz, jeszcze bardziej poprawiając środowisko rozwoju bakterii i grzybów. Na złą kondycję skóry głowy i zbyt szybkie jej przetłuszczanie wpływ może mieć również zła dieta, pozbawiona witamin i mikroelementów; alergia; niedokładne wypłukanie z włosów szamponu, czy odżywki; zmęczenie, stres czy zaburzenia hormonalne. Także takie czynniki, na jakie nie mamy wpływu, czyli zanieczyszczenie powietrza, genetyka, czy zmiany pór roku (zimą – osłabianie i większa podatność na łamanie włosów, latem – wysuszanie włosów) mają znaczenie w przypadku powstawania łupieżu. Inną przyczynę znajdziemy w naturalnym środowisku skóry głowy, na której według wielu naukowców, znajdują się grzyby drożdżowate – Pityrosporum ovale. Ich działanie w znaczny sposób zwiększają stan zapalny skóry, wpływają na uczucie swędzenia i pieczenia. Naukowcy są jednak zgodni co do tego, że grzyb ten uaktywnia się dopiero wtedy, kiedy inny czynnik go ku temu zainspiruje.

Skąd się bierze łupież łojotokowy?

Łupież łojotokowy to odmiana dysfunkcji skóry głowy, która rozwija się z łupieżu zwykłego. Występuje ona najczęściej u mężczyzn po dwudziestym roku życia. Różni się ona tym od łupieżu suchego, że zamiast białych, sypkich, charakterystycznych dla łupieżu zwykłego łusek, pojawiają się żółte i silnie przytwierdzone do siebie. Poprzez nakładanie się kolejnych warstw tworzą trudną do usunięcia skorupę. Niekiedy łupieżowi tego typu towarzyszyć może świąd. Kolejnym etapem rozwoju choroby jest najczęściej wypadanie włosów, zwane inaczej łysieniem łojotokowym. Zmiany te powstają wskutek istnienia łojotoku, czyli zjawiska polegającego na intensywnej produkcji łoju przez gruczoły łojowe. Łojotok sprawia, że włosy się sklejają, wyglądają nieestetycznie, jak zaniedbane.

Jak walczyć z łupieżem łojotokowym?

Z leczeniem łupieżu łojotokowego lepiej nie zwlekaj, zresztą walka z nim jest nieco trudniejsza niż walka z łupieżem zwykłym ze względu na to, że do zaleczenia (zwalczenia) jest trochę więcej problemów. Przede wszystkim musisz pozbyć się grzybów - drożdżaków wywołujących ten łupież. Służą do tego szampony lecznicze, stosowanie kosmetycznych szamponów przeciwłupieżowych prawie na pewno nie pomoże Ci w pozbyciu się problemu.

Wybierz taki szampon, który niszcząc grzyby jednocześnie hamuje łojotok i przywraca włosom dobrą kondycję. W ten sposób uporasz się z problemem kompleksowo.

Najlepszym szamponem tego typu jest Dandrene, który nie tylko leczy łupież i kondycjonuje skórę głowy i włosy, ale efektywnie zapobiega też nawrotom łupieżu. Przede wszystkim jednak Dandrene dzięki doskonale dopracowanemu składowi i nanosomom, działa bardzo szybko i wyjątkowo skutecznie - również na polu walki z innymi niż łojotokowy rodzajami łupieżu.

Więcej informacji o Dandrene oraz innych polecanych szamponach szukaj na stronie głównej serwisu.